вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio konserwowane sztachety drewniane błyskawicznie się niszczą oraz mogą ostatecznie zgubić swój dotychczasowy czar i własności. Decydując się na używanie drewna na płot pożądane byłoby poznać sposoby konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa powinno się zacząć od dokładnego oraz skrupulatnego przygotowania materiału na płot, bowiem od tego zależy rezultat finalny własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do ochrony i ozdoby sztachet z drewna istotne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, wypada nanieść następne amalgamaty, jakie asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od środka, lecz nie stworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ów sposób płot pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz opieki.

Całkiem inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ten wariant ogrodzeń jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji w następstwie tego służą swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий